ⓘ Northrop Grumman – aviacijos, kosmoso ir karinės pramonės kompanija, susidariusi 1994 m., kai Northrop kompanija nupirko Grumman kompaniją. Tai ketvirtoji pagal ..

                                     

ⓘ Northrop Grumman

Northrop Grumman – aviacijos, kosmoso ir karinės pramonės kompanija, susidariusi 1994 m., kai Northrop kompanija nupirko Grumman kompaniją. Tai ketvirtoji pagal dydį pasaulyje karinės pramonė kompanija. ir didžiausias karo laivų statytojas.

Northrop Grumman visame pasaulyje turi virš 122 000 darbuotųjų. 2007 m. praneštos pajamos buvo 32 milijardai JAV dolerių. Northrop Grumman užima 76-ą vietą 2008 m. Fortune 500 JAV pramoninių kompanijų sąraše.

                                     

1.1. Veiklos sektoriai Informacija ir aptarnavimas Information and Services

  • Technical Services Techninės paslaugos – naujas padalinys, sudarytas 2006 m. sausio 1 d., užsiimantis "logistikos parama, palaikymu ir techninių paslaugų rinka".
  • Information Technology Informacinės technologijos – klientams tiekia informacines sistemas ir informacijos paslaugas. Tvarko apmokymo ir modeliavimo kontaktus.
  • Mission Systems Misijų sistemos – dirba su vadovavimo, valdymo ir žvalgybos sistemomis, ypač sudėtingomis duomenų rinkimo ir tvarkymo sistemomis. Kuria unikalias sistemas, reikalingas sprendimų priėmėjams sudėtingose situacijose.
                                     

1.2. Veiklos sektoriai Elektronika

Northrop Grumman Electronic Systems buvo sukurtos iš 1996 m. nupirktos Westinghouse Electronic Systems Group. NGES yra vyraujantis plataus spektro priešakinės karinės elektronikos kūrėjas, projektuotojas ir gamintojas. Padalinio pajėgumai išsidėstę 120 vietovių pasaulyje 72 tarptautiniai biurai, jis turi ~24 000 darbuotojų. Padalinio pardavimai sudarė 20 % visų NG pardavimų 2004 m. NGES būstinė yra Baltimorėje.

                                     

1.3. Veiklos sektoriai Aviacijos ir kosmoso pramonė

  • Space Technology Kosminės technologijos – užsiima palydovais, galingais lazeriais ir Strateginės gynybos iniciatyvos sistemomis.
  • Integrated Systems Integruotosios sistemos – aviacinė, kosminė ir karinė gamyba, aprūpina JAV karinę sistemą žvalgybos, stebėjimo, rekognoskuotės ir integruota atakavimo ginkluote.
                                     

1.4. Veiklos sektoriai Laivų statyba

  • Northrop Grumman Newport News – didžiausia privati laivų statykla JAV, vienintelė galinti statyti Nimitz klasės lėktuvnešius ir viena iš dviejų, galinčių statyti atominius povandeninius laivus. Šis padalinys yra Newport News mieste Virdžinija. Dažnai projektus vykdo kartu su Norfolko karine laivų statykla Norfolk Naval Shipyard Portsmute Virdžinija.
  • Northrop Grumman Ship Systems – stato mažus ir vidutinius laivus. Padalinys sudarytas iš buvusių Ingalls Shipbuilding ir Avondale Shipyard kompanijų.
                                     

2.1. Gaminiai ir paslaugos Karinis jūrų laivynas

Karinį jūrų laivyną aptarnauja keli Northrop Grumman padaliniai:

  • Northrop Grumman Newport News – stato visus JAV lėktuvnešius, taip pat – atominius povandeninius laivus.
  • Northrop Grumman Ship Systems – stato desantinius laivus, įvairius komercinius ir karinius laivus, pvz., ledlaužius, tanklaivius, krovininius laivus.

Kartu su Science Applications International Corporation Northrop Grumman tiekia karinio laivyno inžinerijos ir techninio aptarnavimo paslaugas.

2008 m. sausio mėn. NG du šiuos padalinius sujungė į vieną naują, pavadintą Northrop Grumman Shipbuilding.

                                     

2.2. Gaminiai ir paslaugos Aviacija ir kosminė technika

NG padaliniai, pvz., Integrated Systems, gamina orlaivius JAV ir kitoms valstybėms. Pvz., JAV Karinėms oro pajėgoms gamina B-2 Spirit strateginius bombonešius, E-8C Joint STARS stebėjimo lėktuvus, RQ-4 Global Hawk ir T-38 Talon viršgarsinius treniruočių lėktuvus, armijai – bepiločius RQ-5 Hunter lėktuvus, naudojamus jau daugiau kaip 10 m. JAV kariniam laivynui – BQM-74 Chukar, C-2 Greyhound, E-2 Hawkeye ir EA-6B Prowler. Kitų gamintojų lėktuvams pvz., F/A-18 Hornet Northrop Grumman tiekia komponentus. Tokius lėktuvus, kaip F-5, T-38 Talon ir E-2 Hawkeye parduoda kitoms valstybėms.

Space Technology sektorius gamina palydovus ir kosminių aparatų įrangą, parduodamą JAV vyriausybei NASA, NOAA ir JAV KOP. Šio sektoriaus Directed Energy padalinys gamina cheminius ir kietakūnius lazerius. Kartu su Boeing tiekia cheminius lazerius Boeing YAL-1 aviacinei lazerinei sistemai.

Mission Systems sektorius dirba JAV balistinių raketų programoje – integruoja įvairias vadovavimo, valdymo ir žvalgybos sistemas; vyriausybės ir karinių žinybų vartotojams tiekia technines ir vadybos paslaugas.

Northrop Grumman ketina dalyvauti JAV KOP kitos kartos strateginio bombonešio projekte.

Northrop Grumman, bendradarbiaudama su EADS pasiūlė degalų lėktuvą KC-30 JAV KOP KC-X degalų lėktuvo konkursui. Northrop Grumman ir EADS ketina investuoti maždaug 600 mln. JAV dolerių naujos lėktuvų surinkimo gamyklos statybai Mobile mieste Alabama. JAV KOP 2008 m. vasarį pripažino Northrop Grumman ir EADS pasiūlytą lėktuvą KC-30 konkurso nugalėtoju, bet degalų lėktuvo programa buvo sustabdyta 2008 m. rugsėjo mėn.                                     

2.3. Gaminiai ir paslaugos Radarai ir stebėjimo sistemos

Northrop Grumman Electronic Systems kuria karines stebėjimo ir aptikimo sistemas bei susijusius gaminius, pvz., C4I radarus oro gynybai, oro erdvės valdymo radarų sistemas Airport Movement Area Safety System, AMASS, mūšio lauko stebėjimo sistemas Airborne Reconnaissance Low ; ARL. NGES gamina tokias taktinių lėktuvų jutimo sistemas kaip AN/APG-68 radarus, AN/APG-80 ugnies valdymo radarus F-16 Fighting Falcon lėktuvams, AN/APG-77 radarus naujiesiems F-22 Raptor, vienus tobuliausių radarų AN/APG-81 ir AN/AAS-37, naudojamus F-35 Lightning II, APQ-164, skirtus B-1 Lancer.

NGES taip pat gamina ir aptarnauja AWACS oro stebėjimo sistemas JAV, D. Britanijos ir kitoms NATO, Japonijos ginkluotosioms pajėgoms.

Northrop Grumman gamina ir smulkesnę įrangą, pvz., naktinio žiūrėjimo akinius, apsaugotą ryšių įrangą.