ⓘ Akviliferis – vyriausias legiono signiferis Senovės Romoje, legiono ženklo akvilos nešėjas. Akvila nuo 104 m.p.m.e. buvo universalus legionų simbolis. Iki tol s ..

                                     

ⓘ Akviliferis

Akviliferis – vyriausias legiono signiferis Senovės Romoje, legiono ženklo akvilos nešėjas.

Akvila nuo 104 m.p.m.e. buvo universalus legionų simbolis. Iki tol simboliais buvo ir vilkas, šernas, bulius bei žirgas. Akvila buvo svarbiausias legiono simbolis, jo praradimas buvo didžiausia įmanoma negarbė.

Akvilos erelis paprastai būdavo pavaizduotas pakėlęs sparnus ir aprėmintas lauro vainiku, tupintis ant siauro trapecinio pagrindo, kuris būdavo pritvirtintas ieties tipo koto viršuje.

Akviliferio pareigos buvo labai garbingos, laikomos žemesnėmis už centuriono, bet aukštesnėmis už opciono. Akviliferiai buvo duplikarijai – jie gaudavo dvigubą legionieriaus algą.

Akviliferiai, skirtingai negu kiti simbolių nešėjai pvz., signiferiai, manoma, nenešiodavo žvėrių kailių ir šalmų ar kepurių. Jokiame šias dienas pasiekusiame akviliferių atvaizde ar aprašyme nėra galvos dangalų. Akviliferiai nešiodavo nedidelį apvalų skydą parmą, kuris galėdavo būti nešiojamas prisegtas, kai abi rankas užimdavo štandartas ir ginklas.