ⓘ Česká zbrojovka Uherský Brod. ČZUB buvo įkurta 1936 m. kaip ginklų gamybos kompanijos Česka zbrojovka filialas mažame Moravijos mieste Uhersky Brode Čekoslovaki ..

                                     

ⓘ Česká zbrojovka Uherský Brod

ČZUB buvo įkurta 1936 m. kaip ginklų gamybos kompanijos Česka zbrojovka filialas mažame Moravijos mieste Uhersky Brode Čekoslovakija, dabar – Čekija.

Po Antrojo pasaulinio karo visi Čekoslovakijos ginklų gamintojai buvo pavaldūs vienai centrinei valstybinei agentūrai, kurios nurodymu visi eksportuojami šaunamieji ginklai, tarp jų ir daugelis gamintų ČZUB, buvo žymimi BRNO ženklu.

Šaltojo karo metais ČZUB gamino daug įvairių karinių šaulių ginklų, įvairūs.22 LR kalibro mokomieji ir sportiniai šautuvai bei CZ 75 šeimos pistoletai.

1991 m. Čekijos ginklų gamintojai buvo decentralizuoti, ėmė veikti kaip laisvos rinkos dalyviai. 1992 m. Česká zbrojovka a.s. PLC, Uherský Brod tapo privačia, ėmė prekiauti pistoletais daugiau kaip 60 pasaulio šalių.

1997 m. ČZUB įkūrė padalinį CZ-USA Jungtinėse Amerikos Valstijose. ČZUB ir CZ-USA toliaus stiprina savo kaip pistoletų gamintojo, padėtį pasaulinėje rinkoje, prekiaudamas kariniais, policijos, savigynos, sportiniais ir poilsiniais šaulių ginklais.

ČZUB gamykloje dirba virš 2000 inžinierių, darbininkų ir vadybininkų, tad tai viena didžiausių pasaulyje šaulių ginklų gamintojų.

                                     

1. Produkcija

Kiti šautuvai

  • CZ 584, kalibrai 7×57 mm R; 5.6×52 mm R; 6.5×57 mm R;.243 Win;.308 Win ir kt.
  • CZ 750
  • CZ 550

Pistoletai kulkosvaidžiai

  • CZ SCORPION EVO 3 A1 9×19 mm Parabellum
  • Škorpion vz. 61 7.65×17 mm Browning SR
  • vz. 48 9×19 mm Parabellum and 7.62×25 mm Tokarev. Turi povamzdinį granatsvaidį.
                                     
  • Technoex 1993 Alfa - Proj Česká zbrojovka Strakonice gamina ne tik ginklus, bet ir motociklus Česká zbrojovka Uherský Brod ČZUB Zbrojovka Brno buvusi Československá
  • mieste pramonės vystymą. Jame atsidarė šaulių ginklų gamykla Česká zbrojovka Uherský Brod tapusi regiono pramonės centru. Karo metais miestas prarado