ⓘ Praga – Čekijos transporto priemonių gamybos kompanija, įsikūrusi Prahoje. 2006 m. ją nupirko International Truck Alliance. ..

                                     

ⓘ Praga

Praga – Čekijos transporto priemonių gamybos kompanija, įsikūrusi Prahoje. 2006 m. ją nupirko International Truck Alliance.

                                     

1. Istorija

Praga buvo įkurta 1907 m. kaip automobilių gamybos kompanija "Prahos automobilių gamykla" Prazska tovarna na automobily. Ji buvo bendra Františeko Ringhoferio Frantisek Ringhoffer ir Pirmosios Čekijos-Moravijos mašinų gamybos gamyklos ček. Prvni ceskomoravska tovarna na stroje įmonė. Po metų Ringhoferis pasitraukė, ir 1909 m. kompanija buvo pavadinta Praga. Pirmoji Čekijos-Moravijos mašinų gamybos gamykla vėliau tapo mašinų gamybos koncernu Českomoravská Kolben-Daněk, kuris nuo 1927 m. žinomas kaip ČKD.

Kompanijos gamybos cechai buvo Prahos kvartale Libeň.

Pirmieji Prahoje gaminti lengvieji automobiliai buvo Isotta Fraschini, Charon, Renault markių, o sunkvežimiai – Dikomen markės, visi gaminti pagal iš žinomų kompanijų įsigytas licencijas. 1908 m. Praga markės automobilius ėmė tiekti Austrijos-Vengrijos armijai. 1911 m. kompanijos konstruktorių biuro viršininku buvo paskirtas Františekas Kecas Frantisek Kec, kuris sukonstravo pirmąjį klasikinės komponuotės armijos sunkvežimį 5 tonų "Praga V" čia V reiškia Vojensky, gamintą iki 1920 m.

Praga taip pat gamino ir variklius bei pavarų dėžes kitokioms transporto priemonėms – lėktuvams bei tankams.

1929 m. Praga susiliejo su ČKD, viena didžiausių Čekijos inžinerijos kompanijų.

1929 m. ČKD kompanijos BD motociklai buvo pervadinti ir priskirti Praga markei. Tai buvo tuo metu pažangus 1927 m. sukonstruotas modelis su keturtakčiu vieno 500 cm³ cilindro varikliu. Raidės BD liko kaip modelio pavadinimas.

1932 m. Praga pradėjo gaminti antrą motociklo modelį BC. Jis turėjo 350 cm³ variklį ir štampuotą plieninį rėmą. Abiejų modelių gamybą Praga baigė 1933 m.

Pragos gamykla buvo beveik sunaikinta 1945 m., Antrojo pasaulinio karo metu, vykusius oro antskrydžius. Pasibaigus karui gamykla buvo atstatyta ir užsiėmė sunkvežimių ir autobusų gamyba.

2007 m. kompanija gamino pavarų dėžes ir hidraulinę įrangą.

6-ojo dešimtmečio pabaigoje Praga gamino 6 ratų priešlėktuvines patrankines savaeiges M53/59 Praga. Šarvuočius gamino perdaryto sunkvežimio Praga V3S bazėje, jie buvo ginkluoti sudvejinta 30 mm priešlėktuvine automatine patranka.

                                     

2. Gaminiai

Lengvieji automobiliai

Automobilių gamyba Pragos kompanijoje nutraukta 1947 m. 2011 m. atnaujinta, kai Praga sukonstravo modelį R4S. Jis naudoja 3.2 litrų variklį, pagrįsta Suzuki Hayabusa varikliu, išvystantį 530 AG galią ir sveriantį tik 88 kg.

Autobusai

  • Praga NDO
  • Praga A150 – autobusas, kaip sunkvežimio A150 variantas
  • Praga RN ir RND

Troleibusai

  • Praga TOT
  • Nerealizuoti projektai: Praga TNT ir Praga TB 2

Lengvieji tankai

  • Praga LT vz. 38 nuo 1938 – lengvasis tankas, naudotas Vermachte kaip Panzer 38t
  • Praga LTH – eksportinė LT versija, gaminta Šveicarijai, kur buvo vadinamas Panzerwagen 39.