ⓘ O.F. Mossberg & Sons, trumpai Mossberg – JAV kompanija, šaunamųjų ginklų gamintoja, besispecializuojanti lygiavamzdžių ir graižtvinių šautuvų, optinių taikiklių ..

                                     

ⓘ O.F. Mossberg & Sons

O.F. Mossberg & Sons, trumpai Mossberg – JAV kompanija, šaunamųjų ginklų gamintoja, besispecializuojanti lygiavamzdžių ir graižtvinių šautuvų, optinių taikiklių ir šaunamųjų ginklų priedų gamyboje. XX a. 5-7 dešimtmečiais gamino ir.22 kalibro taikininius bei sportinius šautuvus.

                                     

1. Istorija

Kompanijos įkūrėjas Oskaras Frederikas Mosbergas Oscar Frederick Mossberg, kilęs iš Švedijos, į JAV atvyko 1886 m. Pradžioje dirbo Iverio Džonsono Iver Johnson dviračių fabrike. Iš Norvegijos kilęs I. Džonsonas buvo pagarsėjęs jo gamintais revolveriais.

Palikęs Ivero Džonsono gamyklą, Mosbergas ėmė dirbti gretimo Hatfield miesto Masačiusetsas mažoje kompanijos "C.S. Shattuck Arms Co." gamykloje valdytoju. Iš čia perėjo į "Stevens", po to – į New Haven Konektikutas įsikūrusią kompaniją "Marlin-Rockwell". 1919 m. ši kompanija, gaminusi daugiausia kulkosvaidžius, dėl pasibaigusio Pirmojo pasaulinio karo žlugo, tad bedarbis 53 metų O. Mosbergas ėmė galvoti apie savo verslą.

1919 m. O. Mosbergas kartu su savo sūnumis Iveriu ir Haroldu įkūrė kompaniją "O.F. Mossberg and Sons". Pradedant 1919 m. kompanija gamino keturvamzdį.22 LR kalibro pistoletą Mossberg Brownie. Po sėkmingo Brownie kompanija ėmė gaminti.22 kalibro graižtvinius šautuvus, lygiavamzdžius šautuvus, optinius taikiklius, skirtus sportinei rinkai.

Netrukus kompanija jau gamino stovus šautuvų laikymui, golfo lazdas, automobilinius stovyklautojų namelius angl. campers, burines valtis, tačiau pagrindinis verslas liko šaunamieji ginklai.

Kompanija iki šių dienų išliko šeimos verslas, tai seniausia šeimos nuosavybėje esanti ginklų gamybos kompanija JAV.